Aktuality

Projekt Kam s elektroodpadom - micro:bity

Zaujíma vás ako sa na školách využívajú micro:bity? Vedeli ste však, že aj oni tvoria elektroodpad? Čo s ním? Toto a veľa ďalších informácii sa dozviete vo videách od žiakov z projektu Kam s elektroodpadom - micro:bity.
Počas troch kurzov sme s Dankou Moderdovskou, známou na sociálnych médiách ako @zerowasterka, navštívili tri školy, ktoré sú zapojené do projektu.
Workshop pre školy sa konal 6.2.2024 vo Zvolene a zúčastnilo sa ho 21 žiakov a žiačok a 4 učitelia z 3 pilotných škôl – ZŠ Staré Hory, ZŠ Spojová 14, B. Bystrica a škola Alma na Jilemnického ulici vo Zvolene.
V pilotnom ročníku sú do projektu zapojené 3 základné školy z Banskobystrického kraja, ktoré sú zapojené aj do projektu Učíme s hardvérom.

Projekt Elektroodpad Dopad

Pedagógovia základných a stredných škôl zapojených do projektu a stredoškolskí študenti si 12. a 13.2. vyskúšali základy práce s médiami. Predstavili svoje aktivity, ktoré by radi prezentovali verejnosti v médiách a p. Stracenská im dala k ich nápadom cenný vhľad z pozície novinára.

Zo škôl

Na školách sa učilo o elektrodpade, na zvolenskom gymnázium učili študenti pedagógov. Pripravili pre nich až dve hry, jednu únikovú a jednu na spôsob Dobble. A ako bavila učiteľov "Škola hrou"? Pozrite si video.
Stredná priemyselná škola informačných technológií Ignáca Gessaya v Tvrdošíne privítala návštevníkov na Dni otvorených dverí nezvyčajne - zahrali si únikovú hru k téme elektroodpadu.