Zážitkové vzdelávanie

Kurz začíname exkurziou do závodu ZEDKO, kde recykluje elektroodpad. 

Svoje dojmy a zážitky potom zdieľame so študentmi, žiakmi a pedagógmi hneď prvý večer kurzu, aby sme namotivovaní mohli ďalší deň absolvovať mnoho ďalších aktivít k problematike elektroodpadu.  

Výučba na našich kurzoch prebieha zážitkovou a aktivizujúcou formou, aby mohli žiaci a študenti následne podobné aktivity preniesť do svojich škôl a tried. 

Každý tím získa metodickú príručku, ktorá obsahuje všetky kľúčové informácie ako aj podklady k interaktívnym aktivitám vhodným pre rovesnícke vzdelávanie žiakov a študentov v rôznom veku.

Na druhom kurze si účastníci zahrajú aj únikovú hru k téme elektroodpadu Zobraziť videá

Učenie vonku ako prirodzená súčasť našich kurzov

Veľká časť programu sa pre spestrenie realizovaných aktivít uskutočňuje vonku, čo žiaci a pedagógovia hodnotia veľmi pozitívne. Prenesenie mnohých úloh vonku určite pomáha zvládnuť intenzitu trojdňového kurzu a inšpiruje pedagógov k outdoorovej výučbe, ktorá podporuje kreativitu, vnímavosť či sústredenie. Žiaci a študenti vyhodnocujú tieto aktivity pravidelne ako najlepšie.

„Aktivity vonku boli jedny z mojich najobľúbenejších činností na kurze“, žiačka Diana Nguyen Xuanová, ZŠ Zvolen.

Kurz fotenia ako súčasť kurzu

Žiaci, študenti a pedagógovia zažijú fotenie rôznych elektrospotrebičov v profi ateliéri vytvorenom v podkroví Vzdelávacieho centra priamo pre potreby tohto kurzu. Nakrátko sa ponoria do teórie, ale veľa si aj naživo vyskúšajú – odfotiť seba navzájom, svoje akčné tímy, ale aj elektrospotrebiče, aby na fotkách vyzerali zaujímavo a pútali pozornosť.

Zdielajte článok:

Facebook

Partner