Druhý život pneumatík

Čo sa deje so starými pneumatikami, keď doslúžia? Študenti zo SPŠE v Prešove sa vybrali hľadať odpoveď priamo do prevádzky AVE SK v Kechneci.

V ich novej skvelej reportáži uvidíte proces, pri ktorom sa stará guma mení na cenné suroviny. Oddelením textilu, kovu a gumového granulátu vzniká základ pre úplne nové produkty. Je to skvelý príklad toho, ako môžeme dať nepotrebným veciam druhú šancu a vrátiť ich späť do obehu.

Recyklovať už vieme, no najlepší odpad je ten, ktorý vôbec nevznikne. Dokážeme ho okrem spracovania aj reálne minimalizovať?

Pozrite si celú reportáž a inšpirujte sa.

Ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácií Pontis za podporu inovačného vzdelávania v projekte Kolobežka.

Zdielajte článok:

Facebook

Partner

telekom logo