Úniková hra

Ponorte sa hravou formou do tajomstiev (nie len) mobilov, o ktorých ste doteraz netušili. Váš telefón pláva naložený na lodi a mieri na najväčšiu nelegálnu skládku elektroodpadu na svete. Ako sa tam dostal? A podarí sa vám ho získať z lode skôr, ako prispeje k znečisteniu našej Zeme?

2. stupeň ZŠ a stredné školy
Predmety: chémia, etika, občianska náuka, globáne vzdelávanie, geografia, fyzika
Trvanie: 25 – 45 minút
Hru pripravila p. učiteľka Janka Hrnčiariková a jej akčný tím na Základnej škole v Šenkviciach v rámci projektu ElektroodpadDopad5.
Možnosť zapožičania: formulár na zapožičanie hry

Súčasťou hry je krátke video z Ghany, dokumentujúce nakladanie s elektroodpadom, ktorý sa do tejto krajiny vozí pod rúškom „pomoci“ zo západných krajín Európy. Následne štyri tímy pátrajú po svojom stratenom elektrospotrebiči (mobile), ktorý sa práve nakladá na loď vezúcu odpad do Ghany. Po vyriešení niekoľkých úloh (využitie chemickej tabuľky prvkov, informácií o podmienkach práce v čínskej fabrike na elektro, čítania s porozumením, tajného písma a pod.) nájdu tímy dobre ukryté kľúčiky od svojich bedničiek a svoje nefunkčné mobily oslobodia Ich odpad sa teda nedostane na nelegálnu skládku, ale do zbernej nádoby SEWA a povedia o tom aj rodičom a spolužiakom.

Nižšie sa môžete zaregistrovať do zoznamu záujemcov o bezplatné zapožičanie interaktívnej hry ÚNIKOVA HRA. Povinnosťou školy je:
  • na vlastné náklady poslať hru ďalšej zaregistrovanej škole,
  • vyplniť on-line stručný hodnotiaci dotazník,
  • pripojiť aspoň jednu fotografiu z hrania.

Po úspešnom odoslaní prihlasovacieho formulára bude do 3 pracovných dní na e-mail uvedený v časti „Osoba zodpovedná za zapožičanie – E-mail“ zaslaný e-mail potvrdzujúci vašu žiadosť o zapožičanie hry a potrebné inštrukcie. V prípade, že nedostanete potvrdzujúci e-mail skontrolujte si najprv v e-mailovej schránke časť nazvanú: Nevyžiadaná pošta alebo SPAM.

Hra obsahuje aj zoznam pomôcok – pri prevzatí je nutné si zoznam skontrolovať a pri odosielaní vyplniť formulár o odoslaní kompletnej nepoškodenej hry. Prípadné nezrovnalosti okamžite hláste na: blazencova@zivica.sk alebo 0915 221 474

Zapožičanie hry

Osoba zodpovedná za zapožičanie

V týchto mestách už bola naša Únikova hra

mapa slovenska

Tvrdošín

Šenkvice

Zaježová

Oravské Veselé

Povedali o hre

Zdielajte článok:

Facebook

Partneri

telekom logo